| AdrianLvs a întrebat:

Vi se pare normal ca si acum, in 2017 sa fie interzis parul mare? Eu mi-am lasat parul sa creasca timp de 5 luni si ajunge-se la buza de sus, dar acum 3 zile doamna diriginta m-a amenintat ca ma tunde pentru a doua oara,pentru ca aceasta mai m-a tuns odata fortat in Septembrie 2016, dar acum am fost nevoit sa ma tund pentru ca ma tundea iarasi ea.Ce pot face in sensul sa nu mai ma tunda/sa ma puna sa ma tund?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca in politica liceului exista aceasta specificatie, privind tunsoarea la baieti, atunci esti obligat sa respecti legile liceului.

| Cristian_Cristian_1998_ylqf a răspuns (pentru Violleta2022):

Legile liceului. hahahahaha

| costescuafl a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ești prea inteligentă, nu ți se pare?

| costescuafl a răspuns (pentru Violleta2022):

Astea nu-s „legile liceului", se numește în felul următor: discriminare sexuală. da! nu numai femeile, care se plâng în continuu că cică n-au încă drepturi egale cu bărbații, sunt discriminate d.p.d.v. sexual. și băieții sunt fix prin asta și nu numai de către instituții și cadre ci și în societate. vai de capul vostru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

In ce democratie exista asa ceva? Regulamentul de ordine interioara nu are legatura cu aspecte de genul.

| T0T a răspuns:

La noi în liceu a fost scandal cu bărbile lăsate și elevii au avut câștig de cauză. Fă o reclamație la inspectorat, așa nu se poate.

| Donsavas a răspuns:

Asteapta sa urmeze o inspectie. o reclami atunci, cand cel mai probabil, ii e lumea mai draga, dupa ce a facut o impresie buna in fata autoritatilor, tu i-o strici laughing) succes la scoala! Cauta sa inveti. Doar un om cu carte poate schimba lumea!

| LTAA a răspuns:

Data viitoare inregistreaza amenintarile si mergi la minister. Nu exista nici o limita pentru lungimea parului in scolile publice din Romania.

| AdrianLvs explică:

1 la mana nu sunt la liceu, sunt clasa a VII-a
Si 2 la mana, prima data cand m-a tuns doamnei director nici nu ii pasa, dar eu am tacut atunci.

| filipcrobert a răspuns:

Dă-o în judecată! Eu nu înțeleg cum poți accepta așa ceva.
E total împotriva legilor, nu are nici un drept asupra ta.
Nici măcar părinții tăi nu îți pot impune așa ceva. E corpul tău, ești o ființă vie cu gândire proprie, nu îi lăsa să te manipuleze. Nu uita nici de tupeu, iar dacă începe să te amenințe nu uita că poți filma întâmplarea, fără dovadă nu te va lua nimeni în seamă. Își poate pierde slujba pe puțin. îți urez mult noroc.

| Cristian_Cristian_1998_ylqf a răspuns:

Te-a tuns? Si tu ai lasat-o? Se alege praful de tara asta, si mie imi comenteaza diriginta dar nici chiar asa.

| Cristian_Cristian_1998_ylqf a răspuns:

De acum ia-ti la tine o foarfeca si cand mai vine vorba scoate foarfeca si spune-i ca o tunzi si tu pe ea daca se atinge de tine. ahahahahah

| Constantin_Bianca_1997 a răspuns:

Si la noi Doamna Diriginta ne pune sa ne tundem dar nu prea ai scapere doar daca inventezi niste scuze sau ii poti spune mamei tale si va rezova ea
Si nici mie nu mi se pare normal nu suntem in ani 80