| Dany9274bdh a întrebat:

vreau sa ma apuc sa citesc o carte dar nu am idee ce fel de carte sa citesc, nu am mai citit pana acum, averi ceva recomandări pentru început, dar vreau sa fie ceva care sa ma cuprindă, mulțumesc dau funda!

6 răspunsuri:
| Treaem24 a răspuns:

Depinde si ce anume te intereseaza pe tine sa citesti ce te atrage cârnați sunt multe

| Basthet a răspuns:

Bună ziua! Era de folos să ne spui câți ani ai și în ce clasă ești. Oricum, dacă zici că n-ai mai citit până acum, îți recomand să citești în primul rând cărțile din bibliografia școlară. Găsești lista, pe clase, pe blogul Povestiri pe scurt de lecturi școlare, la pagina "Lecturi recomandate" (caută sub titlul blogului). Succes!

| Dany9274bdh explică (pentru Basthet):

Am 23 de ani si as vrea ceva psihologic sa citesc, scuze ca nu am menționat!

| Basthet a răspuns (pentru Dany9274bdh):

Bună! În acest caz îți recomand "Mizerabilii" de Balzac, "Marile speranțe" și "David Copperfield" de Charles Dickens, "La răscruce de vânturi" de Emily Bronte, "Mândrie și prejudecată" de Jane Austen și mai vorbim. Mai psihologice decât astea... nu există! happy

| Dany9274bdh explică (pentru Basthet):

Mulțumesc

| Savina23 a răspuns:

Cateva carti minunate:Oscar si tanti Roz, Razboiul care mi-a salvat viata, Minunea, Iudita, Genoveva, Pippi Sosetica, Bunicuta hotomana.