| Dudecrazy95 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la un liceu cu profil tehnician desenator pentru constructii si instalatii. Ce studii mai sunt necesare pentru acest job? Trebuie sa termin o facultate pentru a lucra in acest domeniu?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa terminarea liceului vei fi desenator tehnic (specializat pe desene din constructii).
Daca termini si facultatea de constructii, atunci vei fi inginer in constructii, specializat, iar alti tehnicieni desenatori vor desena proiectele tale.

| sierra1 a răspuns:

Faci facultatea de construcții sau arhitectură dacă vrei să fii în domeniu. Fă jumătate din anii de liceu și te dumirești apoi ce vrei