| madalnandreei0 a întrebat:

Vreau sa ma mult la alt liceul si am mai multe nelamuriri. Deci va rog sa ma ajutati. Chestia e ca eu sunt la un liceu tehnologic si am ajuns aici din cauza matematicii. Am ramas corigent in clasa a 8-a si nu am putut sa dau examenul pentru ca sunt sigur ca nu ajungeam aici. Nu sunt eu vreun geniu dar pe bune acum, cred ca asta nu se numeste educatie, am colegi in clasa care habar nu au ce e ala un verb si se chinuie sa primeasca un 5 pentru nimic. Jumate din ei sunt numai chiulangii si majoritatea sunt de la tara (nu intelegeti gresit) si se folosesc de motivul asta ca sa nu vina la scoala. Ba ca le-a intarziat autobuzul si chestii de genul. Iar eu, ma gandeam ce o sa fac la matematica si de fapt aici am un profesor la care ma asteptam sa fie muult mai rau ca cel dintr-a opta dar de fapt sunt zile cand vine in clasa la si 20 laughing am luat un 6, ceea ce pentru mine inseamna foarte mult avand in vedere ca eu eram paralel cu matematica. Sincer, nici eu nu stiu cum l-am luat. Am iesit la tabla, am scris divizorii unui numar si gata laughing) Iar la alte materii e la fel. Deci vreau sa am media pe acest semestru 9, trag cat pot si scot eu cumva. Numai sa stiu cum ma pot muta la alt liceu happy Daca se dau ceva teste inainte, daca e vorba de matematica, nu mersi. E deja picat. La noi la liceu se fac materii la fel ca la cele teoretice numai ca avem si Ecologie, module etc. Dau funda si nu vreau copypaste va rog happy am mai cautat si eu dar nu prea inteleg.

1 răspuns:
| Ana7807820 a răspuns:

Trage tare la toate materiile, ca sa ajungi la un liceu mai bun ai nevoie de MEDIA dorita de acel liceu.
Si tu nu poti copia la teste sau ce?!
Si eu sunt la un liceu tehnologic, dar e cu mult mai bun decat colegiul tehnic de la care am plecat.
Te poti transfera in al doilea semestru sau in anul scolar urmator.