| cicada3301 a întrebat:

Vreau sa stiu ce materii faci la profilul economic si la filologie.

Răspuns Apreciat de Editori
| PascuDenisa a răspuns:

Păi la filologie: limbile străine:engleză,franceză sau limba de specialitate a liceului, apoi logică, filozofie, sociologie și psihologie. Studiezi la prima limbă străină istoria, geografia, si literatura țării respective, dar se mai face si literatura universală, fizica si matematică. În special te axezi pe limbi străine, iar din clasa a11 a nu mai faci matematică și nu vei da bacul la mate.
În schimb, la economie faci contabilitate, contracte economice, management, marketing, instructor de plată si igiena muncii (DESIGUR FACI PRACTICĂ LA CELE 2). Din clasa a 11a :organizarea resurselor umane, planificare operațională(sunt materii de specialitate). Din clasa a 12 a stiu ca FACI module: mediul concurențial, legislație în administrație, relații publice și de protocol, negocierea afacerii si altele unde faci practică. IN SPECIAL DE BAZEZI PE CONTABILITATE
~~~cp~~~