| DieterBortscher a întrebat:

Vreau sa vorbesc cu voi despre scoala auto.
Acum o luna m-am inscris la scoala, si iata ca acum, pe 22 octombrie, am programat examenul teoretic. In toata aceasta luna, am citit cartea de aproximativ 2 ori si inca o data Sanctiunile si contraventiile. Am facut chestionare asa, mai lejer, luam cu 23, 24, 22, ba chiar unele le si picam, sau de multe ori greseam la intrebari foarte usoare din cauza neatentiei.
De 3 zile incoace, am inceput sa fac mediul de invatare, iar evolutia mea in 3 zile este cam asa:

(Voi pune rezultatele chestionarelor in timpul mediului de invatare)
-40% din mediu: 25, 24, 22,24,23,24,25,25,25,24,25
-60% din mediu: 25, 25, 23,24,25,22,22,24
-80% din mediu: 26, 25, 26,23,26,25,26,25,25,26,26
-100% din mediu, data de 19 octombrie:
+dimineata: 26, 26, 26,26,25,25
+seara: 26, 26, 26,25,26,26,26

Nu am invatat mecanic. Sunt capabil sa raspund la intrebari pe baza cunostintelor mele si chiar pot percepe daca e vorba de o intrebare capcana sau nu. Chestia e ca parca sunt prea sigur pe mine si am impresia ca la examen voi gresi. De ce?
Imi spun in minte in fiecare zi ca "Da, il voi lua 100%!", insa parca la unele intrebari capcana sau foarte grele, sunt atat de sigur pe mine, incat cred ca pot raspunde la ele doar aici.
Ce parere aveti?
Mai am 2 zile pana Joi, cand voi avea sala. Incerc sa dau tot ce am mai bun din mine pentru a o lua. Am de gand sa refac iar mediul de invatare inca o data. Ce spuneti?

2 răspunsuri:
| ynexistenta a răspuns:

Intra pe scoalarutiera.ro,au și aplicatie in google play de ceva timp.este cel mai real site.are in jur de 45 chestionare cu intrebari care 100% iti pica la examen. daca le faci pe acelea cu 24, 26 eu cred ca sigur iei sala.succes!

| GabiGG a răspuns:

Salut, iti zic sincer si eu am citit cartea de 2-3 ori sa invat legislatia iar pentru chestionare am folosit un app pe telefon, uneori picam alteori treceam dar asta din neatentie si graba, ai 30 de minute lejere in care poti termina examenul si crede-ma daca citesti intrebarea de cel putin 2-3 ori inainte sa raspunzi o sa te prinzi repede. Ca si sfat daca o sa exista o intrebare pe care nu o intelegi poti sa ii dai ca raspunzi mai tarziu si treci la urmatoare. Eu asa am luat sala cu 23 de puncte dar se putea si mai bine avand in vedere ca am dat sala pe la 8-9 dimineata si am facut noapte alba cu o zi inainte laughing. Fi doar atent si dai skip sa faci mai tarziu intrebarea care ti se pare ciudata, idk sti ca unele sunt si cu 3 variante de raspuns laughing. Multa bafta!