| AntonioAndrei1234 a întrebat:

Vreau su eu niste sfaturi deoarece anul acesta am examenul de capacitate si nu prea ma pricep la matematica. As vrea sa stiu toate figurile geometrice care ar putea pica anul acesta. Daca nu ma pricep la matematica macar atat sa stiu niste figuri geometrice si cateva calcule.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu avem cum sa te ajutam, ca subiectele de examen sunt secrete, iar figurile geometrice s-au invatat la clasa a II-a.
Oricum, nu face nici o diferenta daca stii figurile geometrice, odata ce nu ai habar de ce s-a facut in clasele gimnaziale (5-8).

| sierra1 a răspuns:

"As vrea sa stiu toate figurile geometrice care ar putea pica"

Antonio mamă, du-te la școală, se face prgătire câte 2 ore pe zi, 2 săptămâni - intrebă-ți acolo profa!

| johnnny123 a răspuns (pentru sierra1):

Antonio nu stie tabla inmultirii la 15 ani. Sunt convins ca o sa se descurce foarte bine cu probleme in care o sfera intersecteaza un trunchi de con.

Dar na. Pana acum a fost preocupat ca in Counter Strike nu aude pasii inamicilor desi are casti de 200 de lei.

| sierra1 a răspuns (pentru johnnny123):

Da best!