| Bloock a întrebat:

Salut, trebuie sa raspundem la biologie, la o intrebare care suna in felul urmator: "Cat timp mai sunt activi spermatozoizii dupa ce sunt ejaculati in aer liber sau pe diverse obiecte cearsaf/prosop/haine" Nu gasesc nimic pe internet, help?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In toate acele medii, spermatozoizii practic sunt in "carantina", deci nu mai au unde "activa".
Rolul lor de fecundare al ovarului ne putand avea "final fericit", practic pot fi considerati "condamnati la moarte", sigura.

| Alverto a răspuns:

Cam 30 minute

| StefanDrg a răspuns:

Eu am vazut un documentar mai demult despre reproducere, si acolo ziceau ca in jur de 30 minute