| usercristi a întrebat:

Trec pe clasa a 8-a si sunt curios daca la evaluarea nationala nu trec la mate sau romana intru la profesionala si profesionala ce e? adica trec pe a 9-a sau nu?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Intri la liceu dar la liceul care te va primi cu nota mica. De ex daca iei 3 la romana si 4 la matematica, vei avea o medie de admitere mica, asa ca vei fi repartizat la un liceu (din optiunile tale) la care se intra cu medii de genul asta. Deci asigura-te ca pui cat mai multe optiuni pe lista.