| Marian22222226 a întrebat:

Trec prin niste zile super nasoale pentru mine cu inscrierea la liceu, nu am fost admis nici pe etapa a II-a. Ce se mai poate face ca nu as vrea sa pierd un an? Multumesc

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu ai fost admis? Deoarece nu ai învățat, depinde numai de tine sa fi admis la un liceu, probabil ai pretentii la licee de top, in care nu intrii daca nu ai medie 10.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Poate sunt licee unde nu s-au ocupat locurile. Înscrie-te acolo indiferent de profil, si daca înveți bine ulterior te poți transfera. Daca nu, te duci la profesionala si după terminarea ei urmezi liceul la seral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai noroc poate intri la o scoala profesionala. Intereseaza-te daca mai sunt locuri libere.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Greu sa te pregatesti, greu de tot...

| DorianGheorghe07 a răspuns:

Salut. eu am fost admis in etapa a 2 a dar pe turism si alimentatie dar planuiesc sa ma mut... acum sa trecem la tine, cauta un liceu privat si te transferi dupa 1 an la stat sau termini o scoala profesionala si mergi in clasa a 11 a la seral dupa profesionala... iti inteleg tristetea. dar asta e țara. succes frate!