| Ofata1822 a întrebat:

Salut! Urmeaza sa fac o alegere in ceea ce urmeaza facultatea si sunt destul de nehotarata, intrucat nu prea stiu ce mi se potriveste. Ideea este ca am inceput sa ma gandesc la facultatea de matematica-informatica, deoarece cred ca matematica a devenit materia la care excelez. Insa nu as da doar la matematica, pentru ca posibilitatile de evoluare dpdv al carierei mi se par mai reduse. De asemenea, m-am gandit si la inginerie, dar stiu ca are legaturi cu fizica, pe care nu prea o inteleg din pacate. laughing
Ideea e ca nu ma pricep prea tare la informatica, in liceu nefacand mare lucru.
Intrebarea mea este daca ar trebui sa am o baza sau sunt sanse sa fiu invatata de la 0, dar intr-un ritm putin mai alert?
Imi pare rau daca m-am lungit prea mult.
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Hela a răspuns:

In general in facultate se ia orice materie de la 0 si se creste dificultatea mai alert, pentru ca exista posibilitatea, cum ai spus tu, ca anumiti studenti sa nu fi avut materia respectiva sau sa nu aiba o baza despre. Ai putea incerca la facultatea de matematica-informatica... Cine stie? Poate o sa înceapă sa iti placa informatica care e ceva de viitor ^^