| Popa_George_1996_u2Sd a întrebat:

Urmeaza sa ma inscriu la master. Momentan sunt student la Universitatea Al.I.Cuza din Iasi. Credeti ca as beneficia de vreun avantaj daca m-as duce la Bucuresti (la Universitatea din Bucuresti)? Ca loc, eu sunt originar din Galati.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Avantajul iti va fi conferit doar de programul de studii masterale pe care-l vei alege, indiferent ca este la universitatea din Iasi sau la universitatea din Bucuresti! Alege un master pentru o specializare care stii ca este ceruta de piata muncii --- acesta, da, avantaj!

| Popa_George_1996_u2Sd explică (pentru alessia5158):

Exista aceleasi specializari la ambele facultati, de asta intrebam daca ar fi si alte beneficii daca m-as duce in Bucuresti.

| alessia5158 a răspuns (pentru Popa_George_1996_u2Sd):

In ce priveste alegerea uneia dintre cele doua universitati nu vad decat unul singur:
* in Bucuresti s-ar putea sa-ti gasesti un loc de munca in perioada studiilor masterale---- teoretic, capitala ar trebui sa fie mai "bogata" in locuri de munca decat provincia.Cauta si compara oferta de pe piata muncii din cele doua orase!