| Claudiu22200 a întrebat:

Salut utilizatori,TPU nu prea,sunt bun la matematica. Ma gândeam, ca în vacanta de vara sa reiau, materia 5-8 păreri?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea incepe de pe acum sa inveti serios la mate, ca la vara nu vei invata deloc, cand copii merg la plaja, la distractie... vei vrea si tu si se duce naibii invatatul.

Acum este frig si trebuie sa stai in casa, deci perfect sa pui mana sa lucrezi la mate 1 ora pe zi, iar in wekeend cate 3-4 ore sambata si 3-4 ore duminica.

| Claudiu22200 explică (pentru Violleta2022):

Din păcate, nu am mulți, prieteni și nici nu plec.Îmi petrec majoritatea, timpului în casa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Claudiu22200):

Cu atat mai bine, poti incepe chiar de azi sa recuperezi!
iar in weekend este si mai bine, ca poti lucra chiar mai mult, daca tot nu iesi afara.

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te așteaptă vreun examen sau doar așa, preventiv?

| Claudiu22200 explică (pentru sierra1):

Ma va aștepta, mai târziu, dar nu învăț pentru bac.Eu vreau sa învăț, matematica pentru a îmi urma pasiunea,

| Claudiu22200 explică (pentru Claudiu22200):

Lectile încerc sa le învăț, logic cât mai bine, dar trebuie sa îmi umplu golurile mari.

| sierra1 a răspuns (pentru Claudiu22200):

știu și eu...pasiune cu materia din clasele 5-8? I-aș spune mai degrabă cultură generală absolut necesară

| Claudiu22200 explică (pentru sierra1):

Daca nu iau o nota, bună la bac, nu pot sa îmi urmez, pasiune happy

| sierra1 a răspuns (pentru Claudiu22200):

Dai din mate? când?

| Claudiu22200 explică (pentru sierra1):

Abia sunt clasa, a ix a dar nu vreau sa ma trezesc pe ultima, suta de metri ca nu știu nimic...

| Claudiu22200 explică (pentru Claudiu22200):

Ma gândeam, sa ma transfer la uman, dar trebuia sa am media de la examen la fel ca ultimul elev întrat.

| sierra1 a răspuns (pentru Claudiu22200):

Ahaaaaa, atunci apucă-te de recapitulare ACUM nu altă dată!

| vince21 a răspuns:

Salut!
Dacă vrei să înveți ușor și logic poți intra pe canalul 3Blue1Brown. Nu te descuraja și chinui dacă nu o înțelegi deocamdată, matematica poate fi foarte interesantă dacă o explorezi de drag, nu din obligație.

| Claudiu22200 explică (pentru vince21):

Mulțumesc mult.