| Jony501 a întrebat:

Salut,va rog sa ma ajutați un sfat, am 19 ani,am făcut profesionala,iar acum termin și postliceala si vreau sa zic ca am trecut prin scoala ca vântul,nu am învățat nimic si acum mi-a venit mintea la cap. Am văzut cât de grea este viata fără scoala, m-am gandit sa fac meditații timp de un an sau cat e nevoie ca sa iau bacul, oare sunt șanse sa îl mai iau, imi doresc tare mult, sunt scumpe meditațiile?
Nici nu prea a fost cineva sa ma îndrume, tata nu am, iar mama nu a dat niciodată importanta scoalei, nu m-a pus sa învăț, m-a lasat asa si vreau sa va întreb oare mai sunt șanse sa il iau, mi-aș dori foarte mult? Multumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mi-a venit mintea la cap" - lăudabil

"sa fac meditații timp de un an sau cat e nevoi ca sa iau bac-ul, oare sunt șanse"
- dacă vrei și te ții de treabă, nu se poate să nu reușești. Meditațiile costă, să tot fie intre 10 și 30 ora, depinde de niște chestii

| AlinMrs a răspuns:

Sa ai vointa sa inveti in masura de a-ti indeplini visele. Nimeni nu te poate determina sa faci ce vrei tu sa faci. Motivatia trebuie sa vina din interior in primul rand. Eu zic sa te focusezi pe lucrurile esentiale si care o sa-ti aduca succesul si depinde acum ce consideri tu succes. Daca consideri ca a lua bacul e ce iti doresti, invata si demonstreaza-ti tie ca poti face asta. E doar o chestiune de durata si de vointa. Daca vrei sa ei bacul ca sa obtii alte lucruri, vezi daca nu se pot obtine si fara bac. Cum ar fi o situatie financiara buna, crede-ma se poate.Insa cel mai scurt drum spre bogatie e prin invatare si cea mai mare bogatie pe care o consider e libertatea, libertatea financiara. Baga la invatat, ca o sa iti aduca numai beneficii.