| irinel171 a întrebat:

Salut vara asta am luat bacul din prima dar nu m-am hotarat la ce facultate sa ma inscriu insa mi-as dori sa fac medicina veterinara. Sa incerc in toamna sau la anul in vara ce examene se dau pentru a intra la facultatea din bucuresti sau la ce materii ar trebuii sa fac pregatire? Mentionez ca nu am facut biologie si chimie in claseke 11-12 deoarece profilul era de alta natura. Daca m-ati putea ajuta cu niste sfaturi pentru admitere v-as fi foarte recunoscator. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Da cat de repede poti, nu are rost sa pierzi un an degeaba si chiar daca nu o sa intrii macar sti ca ai incercat. Cat despre admitere, ar trebui sa existe pe site tematica pentru admitere, de obicei e un manual de liceu, din cate tin minte pe a 11 se face biologie si pe-a 12-a anatomie. Deci cred ca manualul de a 11-a, dar cel mai bine verifici exact tematica pe site-ul facultatii.