| AnotherDragHarry a întrebat:

Voi la ce ati dat teza in clasa a 8a? Istorie sau geografie? La care sunt cerintele mai usoare?
Funda.

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu putem sa intuim noi la ce materie vor fi cerintele mai usoare. Asta depinde de profesor. Eu unul, am ales in a 8-a sa dau la geografie pentru ca era mult mai lejer, chiar daca ma pricepeam de 10x mai bine la istorie si imi si placea mai mult.

| Zaygon a răspuns:

Istorie pentru ca era doar din 4 lectii/semestru iar la geografie tot caietul. 10 si 10 de doua ori. Nu pot sa zic ca imi placea si geografia dar erau prea multe detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca tu ar trebui sa alegi in functie de perefrintele tale. La ce materie inveti mai usor? Alegerea mai depinde si de profesori. La ce materie ai un profesor mai bun?

| Enertx a răspuns:

Eu sincer prefer sa dau la Geografie deoarece ma pricep, dupa parerea mea Geografia este mai grea deoarece nu cred ca vrei tu sa ti minte nu stiu cati munti, dealuri, varfuri etc. Poti alege Istoria daca ai destula imaginatie, poti sa povestesti, e ca si cum ai explica cuiva lectia la istorie. Dupa cum ziceam mie personal Geografia mi se pare mai ok deoarece sunt pasionat dar sigur 100% daca nu as avea pasiunea aceasta de Geografie as alege istoria. Mult noroc la capacitate si teze!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Enertx):

Depinde cum vezi profesorii. Eu personal in clasele mai mici mă gândeam că o să dau 100% geografie. Până când în a 7-a situația s-a schimbat și noi toată clasa am dat istorie.

| Enertx a răspuns (pentru anonim_4396):

Am precizat ca eu prefer geografia deoarece imi place mai mult acea materie, este o parere strict personala.

| Natalia62497 a răspuns:

FrFratele meu a dat teza la geografie si a luat 8, dupa mine mai uşoară e geografia, la istorie ai mai mult de învăţat si e greu sa ţi minte ani, anul, secolele, etc. Acum depinde de tine la ce eşti tu mai bun. Bafta la teza.