| Nujgrt a întrebat:

Voiam sa va intreb ceva legat de admiterea la facultatea Carol Davila (la medicina generala):
Din ce "am auzit" la admiterile la facultatile din medicina din Ro, de obicei majoritatea "tocesc" modelele de grile (pentru ca pica la admitere). La Carol Davila este tot asa? Sau pica grile la prima vedere? Multumesc Anticipat! Rog Seriozitate!

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Tocesti materia din manuale, iar grilele trebuie invatate si ele foarte bine, chiar daca nu sunt la prima vedere, pentru ca sunt pe acelasi model, au aceeai formulare, se folosesc aceleasi metode de calcul (la chimie), stii cam ce chichițe are fiecare intrebare si asa mai departe. Daca ai inca probleme la cele din manual iti va fi foarte greu sa faci altele la prima vedere, tinand cont ca la examen totul este contra cronometru big grin

| PeLeU a răspuns:

Poti sa tocesti materia, grilele la prima vedere o sa fie, nu ai ce grile sa inveti