| RegeleCornet a întrebat:

Vreau sa dau la Academia Tehnica Militara, sunt clasa a 10 a profil stiintele naturii. Nu prea am inteles mecanica, iar anul asta fac electricitatea, dar incerc sa o inteleg. Daca recapitulez tot in clasa a 12 a, lucrand teste de admitere, plus variante de bac, tot la fizica, este ok, am sanse sa iau si bacul la fizica, sa si intru? Acolo se duc numai elevi foarte pregatiti?
Va multumesc!

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă te Pregătești mult, bineînțeles ca ai șanse sa intri. Nu e ceva extraordinar de greu dar nici ușor.