| Benczik_Patrik_2000 a întrebat:

Salut.Vreau sa dau la un liceu si nu stiu ce sa fac. Vreau la mate info dar nu stiu daca sa aleg intensiv sau bilingv engleza.Sunt foarte talentat la engleza(aproape la perfectie), dar nu ma descurc cu nicio alta limba straina(deloc). Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| GeorgeTheMaster a răspuns:

Eu zic sa alegi mate info - intensiv deoarece daca te duci la bilingv s-ar putea sa faci si franceza si germana (sau poate una dintre ele doua)... Daca crezi ca te pricepi la informatica poti sa mergi la mate info - intensiv. Daca ai facut franceza sau germana din clasa a 2-a vei merge la avansati iar daca ai facut dintr-a 5-a vei merge la incepatori

| Benczik_Patrik_2000 explică (pentru GeorgeTheMaster):

Multumesc, cred ca asa ma bag.

| GeorgeTheMaster a răspuns (pentru Benczik_Patrik_2000):

Cu placere... Daca nu te superi, poti sa imi dai badge-ul ala?

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Mergi pe mate info biling engleza.De a doua limba straina oricum nu scapi, toate profilurile de real au 2 limbi straine.Eu zic ca ai avea destul ore de info si daca iti place engleza bilingv ar fi chiar bine.

| Benczik_Patrik_2000 explică (pentru Nirvanaaa):

A, pai daca nu scap oricum atunci mai binr bilingv
Merci multt