| ioneldan a întrebat:

Vreau sa devin inginer IT, as vrea sa stiu ce facultate / cursuri trebuie sa urmez pentru a face parte din acest domeniu. Astept raspunsuri de la cineva care stie sigur si nu vreau sa fiu luat la misto.

funda!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informatica.

| MadalinNedelcu a răspuns:

Facultatea de Cibernetica sau Informatica. Cibernetica se bazeaza mai mult pe partea hardware (fizica) iar informatica in special pe partea sofware (insa inveti si din partea hardware cate ceva). Tu hotarasti care te incanta mai mult. Bafta!

| Vendetta23 a răspuns:

Asta cu ingineria IT e la politehnica... tare domeniul... doar sa si vrei. intra la ei pe site si vezi mai amanuntit
http://www.upb.ro/facultati.html
uite scrie acolo tot

| Stranger123 a răspuns:

Inger? ai mai mult de 10 ani?