| eduardzen a întrebat:

Vreau sa intru la liceul militar din campulung moldovenesc. Cu ce medie se intra? ....si..ceva sfaturi?

P.S

5 răspunsuri:
| UzOm a răspuns:

Uite un sfat bun. Sa renunti la acest vis. In tara nu se prea plateste bine (in armata ma refer). Succes!

| SkyPilot a răspuns (pentru UzOm):

Nu e vorba numai de plata. Omul probabil ca se vede tragand cu cine stie ce arma ca prin jocurile de pe calculator. Dupa ce o sa vada cum e sa fii de serviciu la bucatarie sau la sala de mese sau sa aduni gunoaiele pe cine stie unde, o sa ii treaca.

| UzOm a răspuns (pentru SkyPilot):

Daca merge in legiunea straina, poate ca are sanse la un trai bun. Din cate tin eu minte, acolo se plateste cu 1700 euro. Totusi iti trebuie conditie fizica si un psihic de titan. Acolo se fac numai exerciti pana la epuizare, si se trage cu arma nu gluma (la poligon). Tot ce trebuie sa stii este franceza la un nivel mediu si sa nu fi un handicapat care nu stie sa se insireteze.

| SkyPilot a răspuns (pentru UzOm):

O viata de rahat pentru o plata de rahat. Rambo nu a fost niciodata idolul meu.