| Costelus710 a întrebat:

Salut, vreau sa intru la profesionala pe un profil (mecanic avioane), iar persoana de acolo mi-a spus că multe locuri sunt ocupate și trebuie să dau un examen din educație tehnologică.
Problema e că eu nu am mai făcut de 3 ani educația tehnologică și habar nu am ce trebuie să învăț
Îmi puteți spune ce să învăț/ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„Persoana de acolo" trebuie să-ți ofere și o bibliografie - adică exact ceea ce vrei tu să afli: din ce capitole vor alege întrebările la test.

| Costelus710 explică (pentru mihai69):

Nu mi-a oferit nimic. Mi-a spus doar că testul va fi din tehnologică?‍♂️

| OctavianSps a răspuns:

Nu am auzit si nu cred ca exista profesionala cu profil de mecanica avioane. Doar mecanica auto, electromecanica, si automatizari. Succes.

| mihai69 a răspuns (pentru OctavianSps):

Ba mai există: http://www.admitereliceu.ro/......-bucuresti
Sau pe banii tăi: http://www.facebook.com/......419848505/
===
@Costelus710: atunci iei tu frumos manualul de „Tehnologică" și-l tocești din scoarță-n scoarță. Baftă maximă - meseria e foarte faină!