| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Salut,vreau sa ma angajel ca ospatar. La ce liceu trebuie sa merg ( ce specializare ) pentru a avea o diploma si pentru a ma putea angaja?

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Salut. Nu ai nevoie de diploma. Sunt unele localuri care te angajeaza si fara experienta, urmand sa iti formezi la ei experienta. Iar altele cer doar un curs de ospatar care costa 800 de lei parca. Eu am lucrat fara diploma si fara nici un curs facut, pe perioada vacantei anul trecut, si chiar si dupa vacanta cateva luni bune.

5 răspunsuri:
| Tiopevuz a răspuns:

Si la turism merge

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru Tiopevuz):

La turism si alimentatie merge?
Imi da de acolo ceva diploma?

| popescucarmen43 a răspuns:

N ai nevoie de nicio diploma...marketing p[robabil

| AndreiMarius26664 a răspuns:

Daca esti din Brasov liceul economic specializare alimentatie publica
Specializarea indiferent de oras e alimentatie publica

| FcSb_Ionut_1999 a răspuns:

Iti dau exemplu Liceul Economic are meserie de ospatar.+ poti sa faci cursuri ca ospatar dar platest 800 lei si faci nu stiu cate luni 4-5 depinde si dupa iti da diploma de ospatar.