| LeganzaMoonwalker a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la Universitatea Titu Maiorescu la Informatica ZI. Ce pareri aveti despre alegere?

Răspuns Câştigător
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

E o alegere buna. Multi spun ca universitatile private nu sunt bune.Total fals! Am un prieten care a terminat TiTu, sectiunea IT si acum are o firma de WEB Development si castiga foarte bine. Mi-a spus ca la facultate si-a facut prieteni si a invatat bazele. Nu ai nevoie de " Universitate" ca sa obtii ceea ce iti doresti.
Si eu voiam sa aleg o facultate, dar prefer sa invat singur acasa sa economisesc timp si bani.
Informatica se invata si pe net.
Asta e doar opinia mea. Succes!

| suntserios a răspuns (pentru HarukoMariusDaniel):

Faptul ca stii tu ce cineva care are o firma de IT si care a facut o facultate privata nu face nici pe departe respectiva institutie performanta... la fel nici pe prietenul tau nu il face profesionist in domeniu simplu fapt ca firma lui castiga bine

| HarukoMariusDaniel a răspuns (pentru suntserios):

Cine hotaraste daca este profesionist sau nu? Daca termini o facultate crezi ca o sa devii maestru? Facultatea doar te pregateste putin, sa zicem ca iti deschide " orizontul ".
in IT, inveti singur, poti participa la seminarii gratuite sau competitii.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatile private sunt departe de tot de performantele celor de stat... si costa si mult.