| Adelin9090 a întrebat:

Vreau sa ma transfer la alt liceu de tip profesionala si stiu ca s-a scos vacanta intersemestriala si eu nu vreau tocmai in vara ca pierd timpul ca sunt si in clasa a-X, raspunsul vostru mi-ar fi de folos.Multumesc!

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Salutare, e putin mai greu sa treci de la un tip de invatamant la altul. In primul rand trebuie sa te duci la liceul profesional unde vrei sa te transferi, sa vorbesti cu directorul sau la secretariat si sa le explici situatia. Ei iti vor spun pasii care sunt necesari sa te transferi.
Dupa va trebui sa te duci la liceul tau si sa le explici acelasi lucru.
Aici nu stiu ce sfaturi te'ar putea ajuta, cel mai bine ar fi sa afli direct de la sursa.
Succes!