| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa ma transfer la stiinte sociale, momentan sunt la mate info, am depus dosarul la scoala, tin sa mentionez ca profilele sunt in acelasi liceu, in orasul meu sunt 2 licee, si stiu ca mai vor de la celalalt liceu, am proritate, nu? Gen chiar daca as avea media 7 si altcineva de la celalalt liceu cu media 8 sau 9, tot eu as intra inaintea lui, nu? Asa a spus si de acolo, ca noi avem prioritate.

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Am inteles. Gandeste-te si la viitorul tau, si la ce vrei sa faci cu acevarat in viata.

Pe limbi straine vei fi traducator, sau profesor.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Media și numărul de locuri sunt prioritate. Dar tu fiind de prin "zonă", poate mai sunt și alte criterii ce țin de asta.

| Yurisa a răspuns:

Nu îl asculta pe Doja laughing) Nu conteaza ce profil termini la liceu, conteaza ce facultate faci. Si cu uman poti sa te duci si la medicina, si la bio si la fizica si unde vrei tu laughing. Am fost la Stiinte Sociale (fata de filo, la sociale faci mate pana in a 12-a). Am colegi care s-au dus la arhitectura, medicina, politie, drept, cibernetica, informatica economica. Chiar nu conteaza ce profil termini. Vointa sa ai

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Stiu, m-am grabit cu funda, deci pana la urma am prioritate la transfer fata de cei din celalalt liceu, nu? laughing

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic ca ai, acum nu stiu ce sa zic. Eu cred ca o sa va primeasca pe toti big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Revenind la intrebare, am prioritate daca sunt in acelasi liceu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa incerc sa invat cat mai multe limbi, nu stiu, imi place sa invat cultura altor tari, dar pana atunci, am prioritate sau nu? laughing)))
Deja stiu engleza la un nivel destul de mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-au acceptat, mai am diferenta laughing

| Doja a răspuns:

Ramai la mate info. Stiinte sociale te vor face somer cu diploma, activist de partid sau angajat la stat pe un salariu mizerabil.

| anonim_4396 explică (pentru Doja):

Eu imi doresc sa continui pe limbi straine, o sa-mi fie mai greu daca raman la mate info

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Din cate am inteles pot lucra si in afara, unde se pot lua niste bani buni.

| Doja a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti bun. dar asta inseamna sa nu produci nimic, si sa fii mereu la cheremul altora. Un traducator este in esenta un birocrat neproductiv.

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles. Gandeste-te si la viitorul tau, si la ce vrei sa faci cu acevarat in viata.

Pe limbi straine vei fi traducator, sau profesor.