| Iamnumber7 a întrebat:

Salut, vreau să-mi sugerați ceva idei originale de prezentare a unui proiect (ppt și poster se exclude). Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Depinde despre ce e proiectul tău... Eu în liceu am avut la economie un proiect cu un eveniment caritabil pentru copii(ceva din sfera asta, nu mai rețin exact) și am făcut niște flyere/fluturași sub formă de urși, iar pe spatele clipboard-ului am lipit niște pagini din cărți ilustrate cu povești, dar am avut și powerpoint. Mie mi se pare foarte ok powerpoint-ul, pentru că poți incorpora multe imagini, iar treaba cu „o imagine transmite cât 1000 de cuvinte" e valabilă. Nu te axa doar pe powerpoint, vino și cu ceva original, dar pe lângă el. Dacă ai posibilitatea, dacă îți permite subiectul, poți pune pe fundal o melodie în tema respectivă.