| Plm69 a întrebat:

Salut vreau sa stiu daca vi se pare normal ce am patit deci astazi la scoala m-a durut rau piciorul deoarece am o infectie pe muschiul adductor si pe langa asta ma lovisem in banca am vrobit cu doamna diriginta norocul meu ca era la scoala si a vorbit cu parintii mei care i au zis sa mi dea drumul acasa mi am strans lucrurile si am plecat cand am ajuns la poarta m-a oprit portarul care bine inteles nu m-a lasat sa plec i am explicat ca sunt invoit de la cursuri a zis ca nu il intereseaza ca nu am bilet i-am zis ca pot sa l sun pe tatal meu sa i confirme ca a vorbit cu doamna diriginta tot nu l a interesat i am aratat fisa de la ecograf care dovedea ca am problema medicala la picior a zis ca tot nu ma lasa ca nu e in format fizic i-am dat mesaj dirigintei dansa mi-a raspuns cu lasati l sa plece tot nimic diriginta mea find in alta ora la momentul acela la un momentdat a aparut profesoara mea de engleza la fel i-a zis sa ma lase sa plec tot nu a vrut ca nu am bilet de invoire zicea sa mergem la director sa-mi explice ca nu e vina lui ca nu face el lega eu ii explicam ca ma grabesc el nimic am stat 20 de minute in frig doar ca sa vina diriginta sa-i zic sa ma lase sa plec greu de cap e gardianu asta tot nu m-a lasat pana nu a scris bilet de fata cu el chair asa de greu era din moment ce aveam atatea dovezi ca nu plec de capul meu si ca sunt invoit pe langa asta sunt ditamai omu ma descurc singur mai am 3 ani si o sa fiu major el crede ca ma arunc de nebun in fata masinii pe langa e al 3 lea portar pe care l a schimbat scoala de cand ne a schimbat portarul pe care il aveam de cand eram mici juma de scoala sta la poarta si se ia in gura cu portaru pana la urma inteleg ca nu este ok sa lasi un copil de capul lui pe afara dar cand deja stie si el sa aiba grija de el mi se pare o prostie adica mai mult rau face tinandu ne sechestrati in scoala decat sa ne lase acas daca avem o problema pana la urma poti sa te opui regulamentului cand e o urgenta nu cred ca merg ei pe mentalitatea ca si ce daca e jumate mort nu are bilet nu il las pana la urma la baza suntem oameni dar se pare ca unii nu prea sunt ce faceam daca diriginta mea nu era la scoala stateam acolo in frig pana venea tatal meu sa ma ia la un moment dat mi-a zis sa sun la 112 daca consider ca ma sechestreza parerea mea din moment ce am o problema medicala si el nu ma lasa sa plec poate era ceva mai urgent decat o infectie si sunam la politie sau salvare eu primeam calmante pentru durere si o compresie si probabil el ramnea fara job. E o diferenta dintre chiul si problema medicala pana la urma daca stateam mai mult in frig probabil mi se inflama mai rau si dadeam in lucruri mai grave eu inteleg omul isi face treaba dar cand vine cineva si cu fisa de ecograf cu numele lui pe ea si daca dorea ii aratam si buletinul sau carnetul sa dovedesc ca sunt eu si tot nu il crezi care o problema medicala si doar vrea sa chiuleasca. Sper sa nu pateasca nimeni asa ceva doamne fereste sa aiba si probleme mai grave de atat. Imi pare rau de greselile gramaticale dar sunt nervos numai cand ma gandesc ce fel de oameni sunt pe planeta asta

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. Omul are niste ordine pe care le executa.
2. Diriginta ta este fara gandire. Daca stia ca asa-i regula trebuia sa-ti faca un bilet de voie.
3. Vina este si a ta ca trebuia sa ceri acel bilet.
4.Nu era nevoie sa stai in frig. Mergeai si cereai biletul, nu sa vina diriginta la poarta.

| johnnny123 a răspuns:

Rezumat pentru cei care nu au chef să citească tot romanul:

"Are voie portarul să nu-mi permită ieșirea din incinta școlii dacă am o problemă medicală în timpul cursurilor?"

| Plm69 explică (pentru johnnny123):

Cred ca-ti dau funda laughing)))

| mi25 a răspuns (pentru johnnny123):

Da, are voie. El are niste instructiuni pe care trebuie sa le respecte. Daca tu ai fi plecat fara ca portarul sa aiba vreo dovada, iar pe drum ti se intampla ceva, primul era tras el la raspundere, isi putea chiar pierde serviciul.
Daca regulamentul are niste prevederi, trebuie respectate. Portarul nu este medic sa stie ce problema medicala ai.

| Alina0124 a răspuns:

Nu mi se pare normal, un portar foarte strict, dar probabil are și el niște reguli pe care trebuie sa le respecte pentru a nu fi concediat.

| paul123paul123 a răspuns:

Du-te la Sfanta Biserica roaga-te la Dumnezeu Adevarat, oamenii sunt rai