| Vyorel_Traistaru_1996 a întrebat:

Salut, vreau sa stiu si eu ce materii se fac la marketing si managment! Vreau sa aflu urgent.si daca se poate ce specializare nu se bazeaza pe mate/fizica/chimie ..sau poate doar foarte putin! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Ambele sunt aproape la fel, doar ca in una studiezi marketing-ul mai mult, in alta studiezi management-ul mai mult.

La marketing intrii mai tare pe partea de piete, de produse. La management o sa intrii mai tare pe partea de productie, tehnici, etc.

Ambele au matematica. Fizica si chimia nu sunt necesare.

| Vyorel_Traistaru_1996 explică (pentru cristimihailov):

Matematica grea, sau matematica normala..adica mai usor

| cristimihailov a răspuns (pentru Vyorel_Traistaru_1996):

Integrale, derivate, euler, niste chestii care tin de statistica, si ceva cu niste puteri. Calculul dobanzii complexe si inca niste amaraciuni din astea pe acolo.

Din punctul meu de vedere nu e greu. Dar poate al tau difera.