| marcs a întrebat:

vreau sa sun in strainatate pe cineva, in Germania si nu stiu cati centi imi ia pe minut. de fapt baiatul din Germania are nr de Romania (Orange), si eu am nr tot de Orange, cati eurocenti imi ia mie, si cati euro centi ii ia si lui? am inteles ca il taxeaza si pe ala care e in strainatate. mersi mult!

2 răspunsuri:
| Haidu_Arnold_1995 a răspuns:

Pe tine te taxeaza normal, cu 18 eurocenti/min, sau daca ai minute iti ia din minute, iar lui daca bine imi amintesc 35 de eurocenti pe minut cu roaming-ul activat.

| marcs explică (pentru Haidu_Arnold_1995):

Eu am minute... el are roaming-ul activat. mersi pentru raspuns