| AndraNicoleta a întrebat:

Aceasta intrebare se adreseaza in special cunoscatorilor de psihologie.
Cum as putea pune in practica abordarea cognitiv-comportamentala? In ce cazuri, mai exact?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

N-are nici o treaba, dar voiam sa vad daca Poneiul stie, si tot odata voiam sa te fac sa zambesti laughing
Sfat personal : lasa psihologia, este doar bla bla bla bla bla bla, nimic concret si util. N-am intalnit pana acum psiholog sanatos la cap, cred ca au innebunit toti in facultate laughing

8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ce e lunga si femeile vor s-o vada?

| AndraNicoleta explică (pentru IMC90):

Ce legatura au telenovelele cu problema mea existentiala?

| AndraNicoleta explică (pentru IMC90):

Multumesc pentru intentie...dar stiam ghicitoarea deja laughing
Si e putin cam tarziu sa mai las psihologia... Dar macar e bine ca inca n-am luat-o razna! Inca big grin

| IMC90 a răspuns (pentru AndraNicoleta):

N-are nici o treaba, dar voiam sa vad daca Poneiul stie, si tot odata voiam sa te fac sa zambesti laughing
Sfat personal : lasa psihologia, este doar bla bla bla bla bla bla, nimic concret si util. N-am intalnit pana acum psiholog sanatos la cap, cred ca au innebunit toti in facultate laughing

| AndraNicoleta explică:

Google-ul nu ma ajuta. Am cautat prin tot internetul si prin toata biblioteca mea care nu este prea straina de subiect.
Imi trebuie un caz concret in care sa explic cat de folositoare este aceasta abordare, care, dupa parerea mea nu prea e deloc folositoare. E o labareala... daca-mi permite TPU sa folosesc aceasta expresie.

| AndraNicoleta explică (pentru AndraNicoleta):

Si LOL! Pe Alin Diaconu asta, care vad ca e antrenor de box, printre altele, il am pe facebook. Niciodata nu mi-a trecut prin cap ca ar putea fi psiholog avand in vedere ca are tot felul de postari ciudate, care mai de care mai lipsite de sens.
Si inca o data LOL. E cu un an mai mic decat mine. Asta inseamna ca nici n-a terminat facultatea! Cine dracu l-a facut p-asta psiholog?
Deci...in ce lume traim!

| AndraNicoleta explică:

Interesanta experienta. Si mie mi-e frica de caini. Dar mai am o problema. Mi-e frica si de roz laughing

| AndraNicoleta explică:

Unde mai pui ca si cu Freud am ceva laughing

| Crixy a răspuns:

Nu sunt cunoscator de psihologie dar o cautare pe google te poate ajuta. SI din cate am citit si am vazut aceasta abordare se pune in practica asupra PACIENTILOR ce sufera de depresii, anxietate si alte tulburari.