| V4lentynTW a întrebat:

Salutare, am cateva intrebari despre facultate, dupa ce termin facultatea mi se da si diploma de licenta? Sau doar o diploma ca am absolvit facultatea, iar daca mi se da diploma de licenta, ramane la ei diploma sau o pot lua eu?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mi se da si diploma de licenta?"
păi dacă ți se dă, intrebarea
"ramane la ei diploma sau o pot lua eu?"
e inutilă

ps - in ce an ești?

| Catrice a răspuns:

Dacă dai licență, ai și diploma de licență.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Dupa ce termini facultatea primesti diploma de absolvire. Diploma de licenta o primesti dupa ce in anul 3 iti prezinti tema aleasa pentru licenta. O sa o poti alege din temele propuse de catre fiecare profesor coordonator sau sa iti alegi o idee proprie, daca profesorul este de acord.

| christall a răspuns:

Dai licenta ( examen) si daca promovezi ti se da diploma.