| Kreisegger a întrebat:

Salutare, am de facut un referat la engleza despre ce am invatat la informatica in primul an, doar ca nu stiu atat de multa engleza incat sa fac asta si nici nu am idee ce sa scriu(da stiu suna trist, doar ca nu am idee cum sa incep, mi se pare foarte dificil in engleza), niste ajutor va rog, niste idei sau fraze cu care sa incep. Multumesc

7 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Daca iti e greu la engleza atunci e FOARTE NASPA, informatica si engleza sunt legate la niste nivele de nu iti inchipui

eu lucrez intr-o firma unde lucreaza romani, englezi, turci, frantuzi, italieni, germani... indieni, etc. si fara engleza toata partea dintre departamente ar fi zero

cand mergeam la birou pana si femeia de serviciu o rupea pe engleza

deci, sincer, fa eforturi sa inveti engleza, nu numai ca merita, dar in ziua de azi e de minim bun simt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e asa trist cum spui tu.
Engleza se învață ușor... daca iti place, evident.

| Kreisegger explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kreisegger):

Voiai să-ți fac eu referatu? sa știu ce ai acumulat pana acum? =)

| Kreisegger explică (pentru anonim_4396):

Nu ai citit tot ce am scris, decat sa faci pe desteptul/desteapta m-ai bine nu comentai, am zis ca daca poate cineva sa imi dea o idee cum sa incep, s-au o idee despre cum as putea sa scriu, nu sa imi scrie referatul, intelege-ti tot timpul nu-ma ce vreti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kreisegger):

Nu trebuie sa fie deloc dichisit. Scrii ce cunoștințe ai acumulat, si cam atât.

| MihaitaDd a răspuns:

Gasesti pe net cate vrei direct in engleza. trebuie doar sa faci un rezumart. Si bineinteles sa intelegi engleza:
https://www.scritub.com/limba/engleza/computers/index.php
https://www.scritub.com/limba/engleza/software/index.php