| GabrielAndreiq a întrebat:

Salutare, am și eu o întrebare.La continuarea studiilor trebuie să îndeplineasc vreo condiție sau doar să promovez examenele de diferența. Mentionez că sunt in ultimul an de profesională

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa continui la liceu.
Sunt 3 posibilitati, respectiv continuare cu frecventa la zi, cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa.
Vei intra tot in cl. a XI-a, la zi vei face inca 2 clase (XI si XII) iar la celelate doua forme vei face 3 clase (XI, XII si XIII).
La forma cu frecventa la zi probabil va trebui sa sustii ceva examene de diferente, la celelalte doua forme nu cred ca va trebui sa le sustii.
Intreseaza-te la liceul unde ai vrea sa continui, cu privire la profilul pe care vrei sa-l continui.