| blue21 a întrebat:

Anul asta am decis sa ma inscriu la Universitatea Politehnica Bucuresti si am toate acte; e necesare doar ca as vrea sa mai depun un alt dosar la o alta facultate ..asa preventiv in caz ca nu intru la "Poli". Pentru inscriere este nevoie de diploma si foaia matricola in original. Aceste documente le pot depune la o facultate, dar la cealalta ce mai depun daca acele documente raman in acel dosar? Daca este o intrebare banala va rog sa-mi scuzati nestiinsta.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Copii legalizate si (daca nu s au schimbat lucrurile) o adeverinta de la prima facultate cum ca ai depus la ei originalele

| blue21 explică (pentru suntserios):

Am inteles. Iti multumesc foarte mult.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La a doua facultate poti depune copii legalizate de pe diploma de bacalaureat si foaia matricola.

| blue21 explică (pentru Ioandelasal):

Si mai trebuie vreo adeverinta de la facultatea unde las originalele sa dovedesc ca acolo se afla originalele?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În al 2-lea dosar depui Copie LEGALIZATĂ ( la Notarul public ) după acele acte!
Apoi, dacă vei fi admis, va trebui să depui originalele...

Toate cele bune!