| andreisergiu123456789 a întrebat:

anul asta dau bacul la matematica. Avand in vedere ca bacul incepe acum din iulie, mi-am propus sa iau 8 in simulare la mate, convins ca pana in iulie o sa pot creste macar pana la 9.
Mi-ati putea da niste sfaturi despre cum as putea lua 8 in simulare la mate? Sunt un elev mediocru spre mediu(de nota 6 sau 7). Daca dintre voi,a fost careva in situatia mea,mi-ar putea da si mie cateva sfaturi, poate mi-ar putea sa-mi povesteasca cum a reusit? Va multumesc anticipat! Astept sfaturi!

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Really?

Eu am luat 3 in simulare la mate si notele mele din timpul anilor nu treceau de 5.

Ghici ce? Am luat 9.85 in BAC. Cum am reusit? Cu 2 luni inainte de BAC am facut zi de zi, 3-4-5 variante. Asta mi se pare cea mai eficienta/rapida metoda de a lua o nota mare in BAC.

La romana doar in ultima saptamana am invatat comentariile. La fel, le citeam pe toate de cateva ori in fiecare zi. Am luat 9 la romana.

A 3-a proba a fost la informatica. Eu facusem informatica doar in clasa 9-a si a 10-a. A 11-a si a 12-a nu stiu de ce nu mai era in programa, faceam alte bazaconii gen HTML, CSS, bla bla.
Pentru asta nu am invatat nimic, dar am reusit sa scot un 7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"[.]mi-am propus sa iau 8 in simulare la mate[.]"
"[.]Mi-ati putea da niste sfaturi despre cum as putea lua 8 in simulare la mate?[.]"
"[.]Daca dintre voi, a fost careva in situatia mea, mi-ar putea da si mie cateva sfaturi, poate mi-ar putea sa-mi povesteasca cum a reusit?[.]"
laughing))) wth?
mergi pe noroc si copiat? sau pe invatat?

| noname2021 a răspuns:

Eu zic sa te concentrezi la exercitii, invata, dati interesul.In cazul in care profii fac pregatire cu voi la scoala-du-te(la mine asa a fost-gratis). Depune un efort pentru a scoate tot ce e mai bun din tine si dupa aceea vei fi super impacat cu propria ta persoana.