| Marjuddjeje a întrebat:

Salutare,as vrea sa stiu daca la orice liceu se da bacalaureatul inclusiv si la liceele care primesc elevi cu media 2. 50 de exemplu. Urgent, mulțumesc anticipat.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu media 2.50 nu poti intra la BAC

| LittlePoppy a răspuns (pentru Violleta2022):

Aia e media de admitere, nu de absolvire. Spune "licee care primesc".

| sierra1 a răspuns:

In nici un liceu nu se dă bacul ci in orice lceu se ia (prin examen) chiar dacă te-ai opintit doar de 2, 50

| Lukasssz a răspuns:

La orice liceu se da examenul "maturitatii".

| Anuket a răspuns:

La orice liceu se dă și bacalaureatul de către cei care termină 12 clase. La profesională nu se dă.

| Marjuddjeje explică (pentru Anuket):

Nu stiu pe cine sa cred uni zic ca nu alti zic ca da laughing) pe cine sa cred acum

| Anuket a răspuns (pentru Marjuddjeje):

Zi ce este nota aceea de 2 și te lămuresc. Este nota de admitere în liceu?

| Marjuddjeje explică (pentru Anuket):

Anuket nota aia cand termini clasa 8 si iti iese rezultatul de la romana si mate pe cand ai test

| Anuket a răspuns (pentru Marjuddjeje):

Adică media de la EN. Se dă bacalaureatul dacă se trec cele 12 clase, însă la bacalaureat dacă iei mai puțin de 6, ești picat.

| Marjuddjeje explică (pentru Anuket):

Multumesc deci nu trebuie sa imi fac griji daca doamne nu dau bacu laughing ca sa te promovez raspunsul daca e bineinteles

| Marjuddjeje explică (pentru Anuket):

Ca sa nu ma îngrijorez sa fiu sigur ca gen ca la orice liceu as hotărâ sa ma inscriu se da bacul liniștit dupa ce parcurc 12 clase

| Anuket a răspuns (pentru Marjuddjeje):

Da, cât timp este liceu. Dacă urmezi profesionala, după terminarea ei ar mai fi nevoie să faci 2 ani de liceu ca să poți susține bacalaureatul.

| Marjuddjeje explică (pentru Anuket):

Iar mai bagat in ceata... laughing))

| Marjuddjeje explică (pentru Anuket):

Zi-mi te rog la ce te referi cu profesioanala si cu inca 2 ani de liceu pentru a o sustine?

| Anuket a răspuns (pentru Marjuddjeje):

Când termini cele 8 clase, poți să te înscrii la liceu sau la profesională. Dacă alegi profesionala faci 11 clase. Ca să poți susține bacalaureatul este nevoie să te înscrii la liceu și să faci 2 ani. Nu știu exact cum este acum, mai bine interesează-te de licee/seral din orașul tău.

| LittlePoppy a răspuns:

Da, la orice liceu se sustine examenul de bacalaureat.
Din pacate, acum se intra si cu 2, 50 desi e anormal. Sub 6 (sau mai mult) ar trebui sa se mearga la profesionala.