| SynapseNinja a întrebat:

Care e diferența dintre un mecanic auto și un electromecanic auto? Ce sarcini au în plus unul față de celălalt? Care e diferența dintre un inginer mecanic sau electromecanic și un mecanic sau electromecanic? Mersi mult!
P.S.: Vreau răspunsuri serioase, fără cele de genul: „Până și un copil știe asta" sau „Se vede logic care e diferența."

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Mecanicu se ocupa de mecanica fiare si tevi, garnituri fluide, frane roti. Electromecanicul se ocupa cu partea electrica faruri, fire electrice, inchiderea centralizata...
Inginerul mecanic e cel care sta la ITP si verifica inspectia masiniilor sa fie in stare adecvata pentru a circula el are cea mai usoara sarcina in comparatie cu mecanicul si electromecanicul. De retinut electro - mecanic partea electrica tot ce tine, meca-nic parti mecanice ale masinii in afara de electrice. Inginer-mecanic verifica starea generala a masiniilor.