| Callinn a întrebat:

Ce facultati sunt asemanatoare cu medicina, ma refer la domeniul in care activeaza. In caz de nu intru la medicina as dori sa urmez ceva asemanator.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Farmacia,biochimia,med veterinara sau dentara, fizioterapia, nutritia si dietetica, cam astea sunt ramurile inrudite. Daca nu intri la medicina, mai poti astepta un an sau poti da la una dintre specializari cum este fizioterapia sau nutritia apoi sa te transferi acolo unde ai loc la UMF. Succes!

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna!
-Sănătate Publică şi Management Sanitar.
-Științe Agricole și Medicină Veterinară.
-Raspuns castigator? big grin