| Mihaella4356 a întrebat:

Ceva titluri de cărți interesante? (Nu mă interesează romanele sau cărțile acelea gen dezvoltare personală, ci cărți care cu adevărat să mă ajute să mă dezvolt, să îmi măresc cunoștințele, pe diverse subiecte.)

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai atunci citeste manuale din domenii interesante. E cea mai simpla cale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai avand in vedere ca stam in Romania iti recomand constitutia Romaniei. Orice roman ar trebui sa o citeasca, cum citim atatea carti de doi lei, de ce sa nu citim legea fundamentala a statului nostru? Sa vezi cum functioneaza statul, sa nu ne mai poata prosti politicienii cum ca e sau nu neconstitutionala nu stiu ce lege.
Daca vrei o carte cu adevarat epocala citeste Divina comedie a lui Dante. Este lunga dar te prinde. Sa vezi pacatele lumii si unde ne duc ele.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Alvin Toffler - Socul viitorului. Iti va deschide ochii. E mai scumpa, dar merita fiecare banut!

| Stefania1111 a răspuns:

1. Self Intelligence (Jane Ransom) (e super! )
2.Manualul femeii de succes
3. Tu ai iubi un om ca tine?(Cristi Grosaru)
4. Puterea prezentului
5. Întoarce-te la tine când nu mai știi cine ești