| AndreiSadMan a întrebat:

Salutare comunitate TPU!

Ma intereseaza sa ma inscriu la Universitatea Babes Bolyai, Cluj, am fost mai lenes si nu m-am interesat la timp, se daduse drumul la inscriere inca din 31 martie, dar nu am fost interesat pentru ca am avut si alte probleme de viata. Am facut preinscrierea pe website cu optiunile pentru psihologie, dar am dat peste alt blocaj. Am gasit doua formulare de inscriere http://imgur.com/a/Y3UL8 care vad ca trebuiesc completate, daca am facut deja acea preinscriere online trebuie sa mai fac si foile astea? Si cum trebuie sa le fac? Sa le completez online si sa le trimit? Sa le completez si sa le dau la imprimanta dupa? Sau trebuie completate si cand merg la inscriere pentru testul de admitere date acolo? Trebuie puse in portofoliu? Daca vreau sa aleg si alta facultate, la psihologie am doar o optiune ceea ce e varza, trebuie sa trimit cate o copie a dosarului de inscriere la fiecare facultate? Care este termenul maxim de preinscriere? Exista asa ceva macar? Multumesc anticipat, problema este ca ma chinui de cateva zile pe website-ul ala sa gasesc tot ce se poate, mai ales ca lista cu acte care-mi trebuie e uriasa, cand trebuie trimis portofoliul ala? Cand sunt la fata locului, cand fac inscrierea pentru examen? Datele pentru examenul de psihologie si cel de sociologie difera, vreau sa dau la sociologie daca nu intru la psihologie, the struggle is real, astept un raspuns la toate aceste intrebari carora nu le pot gasi raspunsul.