| laurentiu_9029 a întrebat:

Considerati ca in prima sesiune de admitere la facultate se poate intra cu medie mai mica sau mai degraba in a doua sesiune se intra cu medie mica? Va rog sa argumentati raspunsul!

2 răspunsuri:
| justagirl2 a răspuns:

Salut. pai fiecare facultate dispune de un anumit numar de locuri. daca in prima se siune nu se ocupa toate locurile, se va face si o a doua sesiune(in cele mai multe cazuri raman locuri doar la cu taxa, deci indiferent ca tu ai o medie mai mare in a doua sesiune decat ultima medie de la prima sesiune vei trece la taxa)

| neutrino a răspuns:

Depinde de facultate, dar o facultate buna nu are a doua sesiune.