| AndreiStark a întrebat:

Salutare!
Cum pot sa inteleg si eu Geometria? Stiu toate formulele, dar imi este greu sa le pun in practica.
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Foloseste-te de o culegere care are probleme rezolvate. Nu neglija insa manualul si notitele de la curs.

| ABCD122 a răspuns:

Du te la un meditator

| cuntchaser a răspuns:

Scoala romaneasca este prea primitiva, idioata si plina de inhibitii. Nimeni din jurul tau nu-ti va fi capabil sa-ti explice geometria intr-un mod cat se poate de clar si de perceptibil. In plus, nu te va ajuta memorarea formulelor.

| AndreiStark explică (pentru cuntchaser):

Ai mare dreptate, desi imposibila nu este.