| Vali215 a întrebat:

Cum sunt cărțile editurii Polirom? Mă interesează dacă se degradează repede. (Coperți, file prea subțiri etc.)

2 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Editura nu se ocupa de hartie, coperti si tipar, ci o tipografie specializata pe asa ceva.
Dar tu ce ai de gand sa faci cu cartile de intrebi asa ceva?

| Dismally a răspuns:

Depinde care pentru au mai multe tipuri. Spre exemplu la seria Top 10+ tiparul lasa de doriti, spatiu dintre randuri este cam mic, hartia cam subtire in schimb cartie sunt foarte bune si pretul este mic. De degradat in timp nu cred, daca ai grija de ele rezista. Ale mele arata ca si noi dar au fost citite o singura data si cu grija.