| qVlad12 a întrebat:

Salutare! Daca un liceu este pedagogic, dar are și alte profiluri, precum mate-info și filologie, as putea sa ma duc la acel liceu chiar dacă nu vreau sa devin educator/învățător? Eu as vrea sa fac ceva pe partea de IT și sa ma duc pe mate-info.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineînțeles. E și cazul meu. Sunt pe mate-info la un liceu care are și profil vocațional pedagogic. Celelalte profile sunt de sine stătătoare, nu o să faci ore de pedagogie dacă nu ești pe profil pedagogic, nu devii învățător.

1 răspuns:
| Feri5 a răspuns:

Te poti transfera in al doilea semestru sau anul viitor.