| asdaf a întrebat:

Am de citit romanul ION de Liviu Rebreanu,
Mi s-a spus ca este o singura carte care are 300 si ceva de pagini, insa pe net am vazut ca sunt 2 carti de 250 si ceva de pagini.
Intrebarea mea este:
1) Cate carti sunt si cate pagini au.
2) Credeti ca se poate citi o asemenea carte pana vineri? (am inteles ca este o carte frumoasa care se citeste usor)

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este un singur roman, intr-un singur volum, doar ca are doua parti. Se poate citi in 6 zile.
Numarul de pagini este in functie de formatul cartii si a scrisului. Numai bine!

| asdaf explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| Intrebari200 a răspuns:

Cartea are 400 si ceva de pagini(cel putin atat are a mea) Intr-adevar o citesti cu placere si da. se poate citi intr-o saptamana. Este impartita in 2 carti sau mai bine zis mari capitole, la mine sunt in aceeasi carte deci. (Glasul pamantului si Glasul iubirii)

| Neo1 a răspuns:

happy Diferenta de pagini vine automat de la marimea scrisului cu care a fost facuta cartea..asta depinde de editura care s-a ocupat de tiparirea cartii.O poti termina de citit pana vineri..asta depinde doar de tine.

| Sill17 a răspuns:

Buna happy
E o singura carte si are in jur a 400 de pagini
Si merita citita! happy

Sper ca te-am ajutat... smug