| Alfred0703 a întrebat:

Salutare. Doresc sa isi posteze parerea doar cei care stiu despre ce vb.
Sunt pe cls a 10-a mate-info si ma gandesc la viitor foarte mult. Nu sunt hotarat unde sa ma duc la facultate. Eu as face alegerea dintre UBB Cluj specializarea informatica si Automatica de la Universitatea Tehnica Cluj. Acum eu as merge la UBB deoarece scap de fizica. Imi puteti spune care este diferenta si dupa ce termin, ce va scrie pe diploma? Eu as vrea sa ma fac Inginer Software.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

La Automatica faci mate si fizica, iar celelalte materii chiar daca au alte denumiri in esenta tot mate si fizica inseamna. Aa si mai e si informatica. Dar oricum e super facultatea, adica daca reusesti sa o termini (pentru ca e grea) si esti bun in asta o sa te ajute mult in viata.
Si informatica este foarte buna, asta daca iti place, eu tin minte ca o uram la liceu desi am facut doar 1 an.
Mergi pe una din astea, in domeniile astea sunt cele mai mari salarii din Romania si sunt cele mai cautate.
Dar eu personal iti recomand Automatica pentru ca de acolo iesi inginer, deci ceva in plus.