| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Este obligatoriu sa merg la festivitatea de deschidere a facultății?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, fiindca este prima zi cand se face repartitia, se striga condica de prezenta si se explica ce se intampla in anul universitar.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu-i obligatoriu, dar e frumos, emotionant. Dacă te plictisesti, poți pleca.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu, si nici nu este relevanta festivitatea de vreme ce este mai mult un eveniment exclusivist: sunt mentionati/premiati cei cu 10, se mai trancanesc chestii interne irelevante studentului si cam atat.
Orarul il primiti pe site, nu vad cum a dedus unii ca se da orarul la festivitate, si nici salile si, din nou, nimic relevant studentului.

Deci, bucura-te de inca o zi libera!

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu e obligatoriu dar e un inceput bun de a face cunostinta cu viitorii tai colegi. Ca si idee ca sa stii, nu se face nimic la festivitate. Doar vorbarie si atat. Nu se intampa nimic important. La intalnirea cu tutorele trebuie sa mergi, acolo da, este important. Bafta!

| ReddY25 a răspuns:

Nu este, doar daca chiar vrei sa mergi

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu. Depinde de facultate, dar in principiu vorbește cineva din conducere și după mergeti acasa.

| 1234568807 a răspuns:

Nu e obligatoriu nici sa te duci la cursurile facultatii, dar mai ales la deschidere laughing

| annoyingglitterposts a răspuns:

Bună, obligatoriu nu ar fi, rămâne la alegerea ta, se prezintă sălile, colegii, unii profesori, eventual orar, restul se învață pe parcurs, baftă!

| anonim_4396 explică (pentru annoyingglitterposts):

Multumesc mult! Din cate am inteles vorbește cineva si dupa plecam acasă

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar se zic lucruri utile cum e orarul, cine e tutorele de an, etc. Eu am mers si nu mi-a parut rau.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Cu siguranta se spun lucruri importante dar are loc destul de târziu la ora 16:30 si asta ar insemna sa ajung tarziu acasă

| Frank51 a răspuns (pentru annoyingglitterposts):

Se prezintă 300 de săli la festivitate?

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca ajungi tarziu acasa ce se intampla? Ca doar esti la facultate si ai 18 ani, doar nu mai dai cu subsemnatul.

| AdyPogarOfficial a răspuns:

Probabil că nu.