| IanisRO a întrebat:

Salutare! La bacul de la Liceul Economic se poate alege limba straina? La mine la scoala se preda franceza si engleza. As prefera engleza fiindca la franceza is praf.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Sigur ca e la alegere! happy Optezi pentru limba pe care o stapanesti mai bine.winking Competentele lingvistice se noteaza folosind calificative, nu intra in media de la Bac. Important e sa participi la ele, ca sa poti continua cu celelalte probe care conteaza.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU dai bac din limbi (străine)

| Wr3nch a răspuns:

Nenea se da competenta si alegi tu ce vrei. Aia nu conteaza la note.