| booody a întrebat:

Salutare! La cate absente se scade nota la purtare, la 10 absente la o singura materie sau la 10 absente adunate in total de la toate materiile?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media semestriala la purtare se scade cu 1 punct la 10 absente nemotivate, indiferent la cate materii ai facut absentele, la extrem pot sa fie la o materie sau la 10 materii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Pentru toti elevii din invatamantul preuniversitar, la FIECARE 10 ABSENTE nejustificate, pe semestru, din totalul orelor de studiu sau la 10% ABSENTE nejustificate din numarul de ore pe semestru la O DISCIPLINA/modul, va fi scazuta nota la purtare cu cate UN PUNCT.

Sursa aici :

https://www.portalinvatamant.ro/......-8916.html

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Eu stiu ca in momentul in care ai un total de 10 absente nemotivate, indiferent de materie / materii, se scade un punct la purtare.

| Rihanna20B a răspuns:

10 la o singură materie

| booody explică (pentru Rihanna20B):

Multumesc mult!

| Rihanna20B a răspuns (pentru booody):

Cu plăcere